Ač máme nutkání vyrazit někam na výlet (a že by se těch cílů v okolí našlo), tak myslíme na děti a jsme celý den na pláži… Užili jsme si to přímo královsky. Moře bylo po ráno mnohem čistší. Zvládáme si s manželem jít i pořádně zaplavat, moře je tu klidné a dá se plavat podél pobřeží. 

„Stavět hrady se nikdy neomrzí:)“

Shrnutí:

Cestujete-li s dětmi po Albánii, asi by byla škoda moře vynechat. Obzvláště více na severu v písčitých plážích s pozvolným vstupem do moře, se děti opravdu vyblbnou. My jsme den u moře zařadili doprostřed a nakonec dovolené. První do itineráře dávám vždy to nejnáročnější (tedy většinou hory), a pak už máme program více a více volnější. Miluji, jak se děti u moře dokážou zabavit úplně vším možným. S malými dětmi a dětmi, které potřebují vaší asistenci, ale musíte být neustále ve střehu. Naše dcera potřebuje zvednout, nosit, hlídat v moři, držet, prostě je to nonstop makačka, i když je vlastně odpočinkový den. Zatím to ale všechno zvládáme. A proto taky dost cestujeme, protože jí uneseme, tak se vůbec neomezujeme např. při výběru ubytování. Jsme si plně vědomi toho, že nám to brzy skončí a my budeme muset opravdu ověřovat bezbariérovost ubytování a přístupnost míst, která chceme navštívit…

A co by se dalo ještě navštívit v této oblasti? Petrela castle, Drač, Mys Rodoni, Kavaja, kostel sv. Paraskevy, Karavastská laguna, klášter Ardenica, Apollonia atd.