Obyčejná máma

OBYČEJNÁ MÁMA

Blog o cestování a o všem, co souvisí s tím, být mámou dítěte se speciálními potřebami

O mně

Obyčejná máma

Dvojnásobná máma a taky:

Cestovatelka | Fotografka | Marketingová konzultantka | Dobrovolnice | Průvodkyně

Taková

Jsem obyčejná máma, která si nejvíce na světě přeje řešit obyčejné věci. Bohužel velmi často musím řešit plno věcí, které obyčejné nejsou. Mám totiž dceru se speciálními potřebami. Tento blog je o tom, jak řešíme všechny ty speciální potřeby, které má. Na co narážíme, s čím bojujeme. Co nám život usnadňuje a co naopak stěžuje.

Nejsem ani vyvolená, ani silná, ani nijak výjimečná a přesto se mi narodila dcera, která mně naučila víc než všechny školy, kurzy a školení, která jsem v životě absolvovala. Dceru, která mi umožnila najít v sobě to nejlepší ze sebe samé. Dceru, která je mou  nevyčerpatelnou inspirací i zdrojem všemožných útrap
a zklamání. Neustále narážím na bariéry, které pramení z toho, že lidé nevědí. Že netuší, jak se žije takovým rodinám jako je ta naše. Lidé se bojí zeptat, neví, jak reagovat a kam se koukat.

Píšu blog, abych svou pomyslnou špetkou do mlýna přispěla k tomu, abychom do našich obyčejných životů přijali i lidi s postižením. Jsou stejní jako my, a přitom tak jedineční. Můžeme se vzájemně tolik učit a obohacovat. Budu ráda, začtete-li se do mých řádků, ve kterých se s vámi dělím o to, co prožívám. Chci svou dceru chránit, proto je blog o mne, a nikoliv o ní. Ať si ona sama rozhodne, jak naloží se svým životem. Můj úkol je vychovat z ní samostatného jedince, který bude platným členem společnosti.

Vítejte, přicházíte-li s dobrým úmyslem. Já píšu vše s úmyslem dělat naši společnost lepší. Nemáte-li úmysly čisté, nemám vám co nabídnout a vy budete jen mrhat drahocenným časem. Jsem jen obyčejná máma, která píše blog…