Přechod Vysokých Tater
V roce 2022 jsem si splnila sen. Absolvovala jsem přechod Vysokých Tater. Bylo to neskutečných 5 dní, při kterých jsem občas musela překonávat sebe sama a mám z toho několik ponaučení, které si snad zapamatuji pro letošní rok…
- 10 km v Tatrách není to samé jako 10 km v Krkonoších.
- Nejlepší parťák je pláštěnka. Když většinu roku trávíte tím, že poskakujete okolo dětí, tak se vám prostě desetitisícové investice do super duper oblečků fakt nevyplatí. Pláštěnka to jistí!
- Španělská bota je fakt strašný mučící nástroj. A já v něm absolvovala 4 dny, než jsem zjistila, že ty pohorky nemusím utahovat tak moc….
- Ve Vysokých Tatrách nejsou řetězy a žebříky vždy zakreslené v mapě. Takové „atrakce“ mi nedělají moc dobře, ale řekla jsem si, že musím cvičit vystupování z komfortní zóny a hecla jsem se. Aplikovala jsem 2 metody (tam nevědomky, dnes je mám více „prozkoumané“). Jedna je, že si prostě nepřipouštím jiný než pozitivní konec (to dám). A pak, že se soustředím vždy jen na aktuální krok a pak na ten další… Výhoda je, že se tyto 2 věci dají aplikovat na jakoukoliv situaci v běžném životě. Do hlavy pozitivní scénář a soustředit se na to, co je teď. Na každý aktuální krok. A ono to klapne. Ať žije trénink. Ono se to nezdá, ale všechny tyto maličkosti pak pomáhají zvládat každodenní život spojený s péčí o dítě se speciálními potřebami mnohem lépe.
Trasa




Pobyt venku, překonávání fyzických limitů, práce s hlavou a vědomí, že všechno, co potřebuji si nesu na zádech je něco, co mě neskutečně nabíjí a dodává mi energii. Vnímám to jednak jako druh tréninku pro to, abych lépe zvládala každodenní život a jednak jako takovou meditaci. Vyčistím si hlavu, zpracuji si všechna možná témata. Odpočinu si. Jsem jen sama za sebe. Musím se starat jen o elementární věci. A to je prostě nejvíc. Takže kam se vydat letos. Nějaký tip? Prosím bez žebříků a ferat….
Více fotek na Facebooku a Instagramu.
